יזם על חבל דאק - איך להוציא מעצמך יותר? - הכוורת

יזם על חבל דאק – איך להוציא מעצמך יותר?

מה הקשר בין סיתות באבן לאפליקציה מבוססת AI? איזה הרגלים כדאי לאמץ כדי להביא לעולם את הדבר הקטן הבא? ואיך כל זה קשור לחיה קטנה ושמה ברווז?

תוכן מקצועי: ברק מצובה סגנון ועריכה: עדי טובי

אולי יש לנו את אותה גנטיקה, אבל החברה האנושית של היום שונה בתכלית השינוי מהחברה האנושית של לפני קצת יותר מ-5000 שנה. לאורך כל התקופה היו מי שמצאו פתרונות חדשניים לצרכים האנושיים ויצאו בפיתוחים טכנולוגיים מרעישים, החל מיצירת כלי ציד ועד האפליקציות הכי מתקדמות (to be continued). כך תפח לו ארגז הכלים האנושי, כשמצד אחד הוא מאפשר לכל אחד מאיתנו לפעול במגוון רחב של תחומים, ומצד שני יוצר רתיעה מגישה לכלים שהשימוש בהם דורש מומחיות. 

על יזמים וחיות אחרות

בעיניי, מה שמאפיין יותר מכל את האופי היזמי הוא התעוזה לגשת גם לכלים הלא מוכרים. יזמים מטבעם, משתמשים במה שיש, מייצרים חיבורים חדשניים בין תחומים שונים ונכנסים בעיניים עצומות גם לשדות לא מוכרים. הם יעשו הכל כדי להבין מהו הכלי הנכון עבורם ואיך גורמים לו לעבוד בשביל המטרה. רוצים להצליח בעולם היזמות? אמצו לעצמכם את הברווז (!) כמודל להשראה – חיה שקצת שוחה, קצת הולכת, קצת עפה. אולי היא לא מומחית בהכל, אבל שוחה יופי בין האפשרויות (וגם הולכת ועפה, כן).
אני יכול לספר לכם שבדרך היזמית שלי אימצתי גישה ברווזית:
אולי אני לא מעצב גרפי – אבל אני לומד להשתמש בקנבה
אולי אני לא מומחה טכנולוגיה אבל אני יכול לייצר טפסים חכמים שעוזרים למיזם שלי
אולי אני לא מגייס כספים מדופלם אבל אני יודע להשתמש בכלי AI כדי לאתר את אזורי התורמים הרלוונטים

מה למדתי מהברווז?

למען האמת, כל כך התרשמתי מהברווז שאפילו נרשמתי לבית ספר לברווזאות מתקדמת (פרטים בפרטי). שמח לשתף כאן בכמה הרגלים שכדאי לאמץ כדי להיות יזם-ברווז מצטיין:

  1. ללמוד כלים חדשים – הקדישו זמן ללמוד טכנולוגיות ופרקטיקות חדשות בתחום העיסוק שלכם – קחו פרוייקט קטן שרציתם לפתח ותקדמו אותו בעזרת כלים חדשים ששמעתם עליהם
  2. לפתח סקרנות – תצרכו תוכן מתחומים מגוונים כדי להרחיב את האופקים וכדי לשלוח את הלחם היזמי שלכם על פני המים
  3. לייצר קשרים – הכירו אנשים מרקעים מגוונים, שתפו אותם בעשייה שלכם והקשיבו גם להם 🙂 זו הדרך ללמידה, גילויים וחיבורים 
  4. פשוט לנסות – אל תפחדו לנסות דברים חדשים ולטעות. זו הדרך הטובה ביותר להתקדם

הכוורת כאן כדי לסייע לכם בדרך ומזמינה אתכם לצרוך תוכן איכותי, להכיר יזמים נוספים ולייצר קשרים באירועי הקהילה, להתנסות ולהתייעץ עם מי שהולך אתכם באותה דרך בקהילת הפייסבוק יזמות חברתית

WhatsAppFacebookLinkedInTwitterEmailCopy Link
דילוג לתוכן