יזמות בעת חירום - הכוורת

יזמות בעת חירום

גם בימים הכואבים האלה, אנחנו עדים לכוחות התקומה האדירים של אזרחי המדינה, שבאים לידי ביטוי גם בשדה היזמות והחדשנות. כאן נציג את מיזמי הכוורת שהתאימו את השירות שלהם לצרכי השעה.

Relyon.AI

אפליקציית מצוקה מצילת חיים שמופעלת בלחיצה או בקול ומאפשרת להגדיר אנשי קשר לחירום שיקבלו מיקום זמן אמת, סמס ושיחה, לפתוח קבוצות איתור בני משפחה וחברים ולראות את המיקום שלהם בכל רגע. האפליקציה נמצאת בשלבי פיתוח סופיים לאחר שנתיים של עבודה בסיוע של גופים כמו הכוורת, רשות החדשנות, פורום מיכל סלה ופיקוד העורף. בשל המלחמה במדינה האפליקציה פתוחה לשימוש באופן חינמי לחלוטין.

לקבלת מנוי חינמי לאפליקציה – לחצו כאן

 

 

חיבורים 20-80

עמותת 80-20 מסייעת בשגרה לאזרחים ותיקים. כעת מפעילה העמותה מוקד במתכונת חירום כדי לתת מענה לאזרחים ותיקים שחוששים מהמצב בארץ ולא יודעים למי לפנות. המוקד נועד לתת מענים בנושאים של ליווי רפואי ושינוע מזון ותרופות, חיבור לשכנים וסיוע בהגעה לממ״ד, תמיכה מרחוק בטלפון וכל עזרה שניתן לרתום אליה מתנדבים מהקהילה.

לפנייה למוקדי החירום 077-2231220 או 3284*
להצטרפות למערך המתנדבים והמתנדבות – לחצו כאן

ווסטה צגה

ווסטה צגה הינו מרכז לאבחון וטיפול נפשי תואם תרבות והקשרי חיים לאנשים הזקוקים למענה שתואם את אמונתם. בשל המלחמה בישראל עולה חשש כי בקרב יוצאי אתיופיה יהיו מי שיימנעו מפנייה לבקשת עזרה מחשש שלא יבינו אותם בשפה שאינה שפתם. לאור זאת מטפלי ווסטה צגה מציעים כעת מענה טלפוני ,ייעוץ והכוונה רגשית ונפשית גם בשפה האמהרית.

ניתן לפנות בטל' 0733656277
ליצירת קשר בווצאפ –
לחצו כאן

 

 

SIGN NOW. IO

אפליקציית Sign Now מאפשרת לכל חירש/ת ליצור קשר עם מתורגמן בשיחת וידיאו בזמן אמת. בכל מקום ובכל זמן. בשל המצב הבטחוני מציע המיזם מוקד חירום בשפת הסימנים לחירשים בעוטף עזה, בשדות התעופה ובחדרי המיון. קהילת החירשים בעוטף עזה ובכלל במדינת ישראל מוזמנים להיכנס לשיחה מיידית עם מתורגמן לשפת הסימנים לכל שיחת חירום.

לשיחת חירום לחצו כאן
לפרטים נוספים לחצו כאן

 

Cognishine

מערכת קוגנישיין מאפשרת למטפלים ואנשי חינוך לשלוח תרגולים קוגניטיביים-שפתיים למטופלים בביתם. בשל המצב ועל מנת להקל על עשרות אלפי מטופלים שאינם יכולים להגיע למרכזי הטיפול, חברת קוגנישיין פותחת את המערכת לשימוש חופשי לארגונים ולעמותות. ארגונים המעוניינים לקבל גישה למערכת ולהשתמש בשירות מוזמנים לפנות למייסד המיזם, נמרוד זילחה.

ליצירת קשר: [email protected]

 

הקול שבפנים

הקול שבפנים מתמחים בשיטת טיפול ביתי מערכתי במצבי משבר נפשי. הם מפתחים שני סוגי מענים: הפיתוח הראשון הוא קצר וממוקד לחרדה וטראומה, והפיתוח השני מציע מענה מעמיק בטיפול בכל בני המשפחה עם הגעה הביתה. ארגונים ומיזמים שמעוניינים ליצור שיתופי פעולה מוזמנים לפנות למייסד המיזם, אוריה מויאל.

ליצירת קשר – [email protected]

 

 

 

Well Play

Well Play היא פלטפורמה להענקת תמיכה נפשית במרחב הדיגיטלי ללא תלות בגורם האנושי. המיזם נמצא כיום בתחילתו של פיילוט עם קופת חולים כללית. בשל מצב החירום והמלחמה בישראל המיזם מבקש להנגיש את השירות לקהילות נוספות וקורא לשיתופי פעולה עם גורים רוונטיים נוספים.

ליצירת קשר: [email protected]

 

 

ENOLA

אנולה מציעים ממשק דיגיטלי לתמיכה מערכתית למשפחה במשבר. המיזם קם מתוך עמותת יד תמר שמפעילה רשת סיוע הכוללת צוות ייעודי ומלווי משפחה המשמשים כ-Case Managers ב-30 קהילות. בימים אלו היא פועלת עם ארגונים שותפים בכדי להפנות את המשאבים הקהילתיים לצורך סיוע למשפחות. לשיתופי פעולה נוספים, יש לפנות לפנחס רוזנפלד, שפיתח את המיזם יחד עם יונתן ווינברג.

ליצירת קשר: [email protected]

 

מגרש ביתי

עמותת מגרש ביתי מעניקה לחסרי בית בישראל הזדמנות לשיקום ולחזרתם לחברה. בימים אלה פועלת העמותה בשיתוף פעולה עם 'המלאכים של ערן' ויחד הם דואגים לאספקת ציוד ומזון לעשרות אלפי חיילים, אנשי כוחות הביטחון והמשפחות מהדרום ביחד. 

ליצירת קשר: 0523893388
לתרומה – לחצו כאן 
להושטת עזרה – ביתן 1, גני התערוכה, תל אביב

רקמה אנושית

רקמה אנושית נוסדה על מנת לטפח קהילה של אחים למתמודדי נפש. בימים קשים אלה, המלווים במתח וחרדה קיצוניים, מציעה העמותה תכנים ופעילויות להפגת המתח הנפשי שבו שרויים מתמודדי נפש, בני משפחתם ואזרחים רבים נוספים. בשיתוף עם עמותת לשמ"ה ועמותת לנפ"ש – לוחמי נפש פועלים לשינוי מחפשת העמותה מתנדבים ומתנדבות להעברת תוכן הפגתי בזום (יצירה, פעילות, מוזיקה, נשימות, אסטרטגיות התמודדות ועוד). 

מעוניינים להתנדב בהעברת תוכן? הירשמו כאן

 

מש"ה- התנועה למניעת אובדנות

תנועת מש"ה (מלים שעושות הבדל) פועלת להפחית משמעותית את שיעור ההתאבדויות והניסיונות האובדניים בישראל באמצעות הקהילה. גם בימים אלה מעניקה מש"ה כלים אופרטיביים לניהול והתמודדות עם המרחב האובדני באמצעות וובינרים חינמיים. ניתן להתעדכן בפעילות בקהילת הפייסבוק של מש"ה 'אחים לנפש'. 

להצטרפות לקהילה – לחצו כאן

 

 

 

 

סנאפ

סנאפ המרכז החברתי לצילום מציע סדנאות צילום בנייד כהפוגה לעיתות משבר וחירום לילדים ונוער, למסגרות של אנשים עם מגבלה ולאוכלוסיית הגיל השלישי. התפיסה הצילומית המבקשת להתרכז בכאן ובעכשיו, להתבונן בפרטים הקטנים והמסגור על הפריים הצילומי מחזירים את תחושת השליטה, מרגיעים ומעניקים מנוח לנפש. בנוסף מציעים בסנאפ ללוות ולצלם משלחות או ארגונים היוצאים לאזורי לחימה.

לקבוצת הפייסבוק – כאן 

מיזם האימוץ והאומנה

מיזם האימוץ והאומנה פועל למען הבטחת החוסן של בני המשפחה במשפחות אימוץ ואומנה. לאור ההבנה כי מצב המלחמה עלול לדחוק לקצה את בני המשפחה, שגם בזמני שגרה מתמודדים עם סטרס וקשיים בוויסות, מציעים במיזם האימוץ והאומנה מרחב בטוח של מפגשי זום ייעודיים לוויסות רגשי הדדי, קשר בטוח ומישחקיות Theraplay. המעוניינים להצטרף למפגשים מוזמנים ליצור קשר עם המייסדת, שרונה דוכנה.

ליצירת קשר בווצאפ:  0522-941146

 

דיאלוג פתוח ישראל - דפ"י

דפ"י עוסקים בשדה בריאות הנפש ומקדמים טיפול בגישת הדיאלוג הפתוח – גישה מערכתית לטיפול במשברים נפשיים בבית הלקוח. דפ"י מציעים הדרכות מקצועיות מצוותים בינלאומיים בעולם עבור קהילת המטפלים והמטפלות הישראלית. ההכשרה מועברת בזום בזוגות.

ליצירת קשר: [email protected] 

 

 

Memoapp

מיזם 'ממואפ' מספק מערכות TelaCare לניהול ותקשורת טיפולית בתהליכי שיקום והחלמה של נפגעי לחימה לרבות טיפול בפוסט טראומה. המערכת מלווה את המטופל לאורך כל שלבי הטיפול והשיקום באמצעות הצגת מידע בריאותי ורפואי ותקשורת ישירה עם הגורמים המטפלים, המשפחה והקהילה. המערכת מותקנת בבתיהם של אנשים עם מוגבלות בתקופות שיקום או טיפול והיא תומכת ומסיעת גם לצוותים הרפואיים, למטפלים ולבני המשפחה. צוות 'ממואפ' ערוך ומוכן לספק מערכות רבות למוסדות וארגונים כמו גם ישירות למשפחות בהן אחד מבני המשפחה עובר תהליך שיקום או טיפול בפוסט טראומה.

ליצירת קשר: אסנת 052-3536246, רוני 052-6335305.

דף חדש

מספר ימים לאחר תחילת המלחמה, כאשר הצורך הגדול של עסקים בתמיכה ובליווי החל להתבהר, התחלנו בהתאמת המיזם: בזמן קצר ביותר גייסנו צוות יועצים ויועצות עסקיים שכולם היו פעם בעלי עסקים ומבינים מקרוב את המציאות של ניהול עסק קטן בישראל, תחושת הכישלון, ואיך זה להשתקם ולהמשיך להצעיד את העסק קדימה חרף כל הקשיים. בתהליך הליווי אשר ניתן לעסקים אלה ללא עלות, במימון של קרן החירום שלנו ושל תורמים, אנו מצמידים אליהם יועץ עד ל – 10 פגישות אישיות, בהן היועץ לומד את העסק, את הבעלים, הקשיים, ההזדמנויות, התקוות והחלומות. הוא מלווה את העסק ומנחה אותו לגבי צעדים כלכליים, פיננסיים, שיווקיים ואחרים, שיש לעשות כדי לחלץ את העסק מהקשיים ולהחזיר אותו למסלול של הצלחה. אנו מעמידים לרשות העסקים את המעטפת המקצועית שלנו, הכוללת עורכי דין שיקומיים, ייעוץ תעסוקתי וליווי כלכלי.

ליצירת קשר: [email protected]

עוד על המיזמים בזמני שגרה

מצבי קצה (עוני, חובות, פשע ועוד)
חוסן
הגיל השלישי
תעסוקה
דילוג לתוכן