צוות יזמות וחדשנות ליצירת אימפקט וסקיילביליות חברתית | הכוורת


צוות הכוורת

זוהר שרון

מנכ"ל הכוורת
בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במדיניות ציבורית מאונ' תל אביב

הייתה לי הזכות ליישם קריירה רבת שנים בעיריית תל אביב-יפו כמנהל בכיר במינהל השירותים החברתיים וכמנהל הידע העירוני. בין היתר עסקתי בפיתוח תחום ניהול הידע של העירייה שמהווה כיום בסיסי משמעותי למתן השירותים לתושב, קידום הטרנספורמציה הדיגיטלית של העירייה, פיתוח וניהול אתר האינטרנט העירוני, תכנית "עירייה זמינה" לשירותים המקוונים וגולת הכותרת מבחינתי יזמתי וניהלתי את תכנית "דיגיתל" מועדון התושבים המאפשר לעירייה להציב רף חדש בכל הנוגע למתן מידע, שירותים והטבות פרסונליות לכל תושבת ותושב בעיר. מיזם "דיגיתל" זיכה את העיר תל אביב-יפו בפרס העיר החכמה בעולם לשנת 2014 בפורום הערים החכמות בברצלונה. ניהול הכוורת מבחינתי היא שילוב כל העולמות המקצועיים שלי (פיתוח קהילתי, יזמות וטכנולוגיה), שמח להיות שותף לקידום החדשנות של השירותים החברתיים במדינת ישראל וסיוע לאוכלוסיות הפגיעות באמצעות תמיכה מקצועית ביזמים חברתיים ופיתוח אקוסיסטם שמאפשר לקלוט המיזמים החדשניים במסגרות ציבוריות שונות.
ואם לא הייתי מגיע לכוורת?
הייתי כנראה חבר בלהקת רוק, מלחין מוסיקה ושירים

zohar sharon hackaveret
ברק מצובה

מנהל פיתוח ידע ושיווק
אוטודידאקט ויזם חברתי

עוד כנער ידעתי שאני רוצה לעסוק בעשייה חברתית, והמסע האישי שלי שהחל אחרי השירות הצבאי דייק עבורי את המקום שבו אוכל להגשים את עצמי ולהשפיע. לא ידעתי מה אני רוצה לעשות "אחרי הצבא", ויצאתי למסע של התנסות במגוון רב של עבודות – בתעשייה הצבאית, בחוות סולאריות, באבטחה, הדרכה, הפקות וידאו ו….הרשימה עוד ארוכה. עם הזמן שמתי לב שיש מכנה משותף להמון צעירים (ובכלל לישראלים) וזה חוסר הבנה וידע בסיסי בתחומי פיננסים וכלכלה שנדרשים לכולנו כדי להתנהל נכון בחיים. החלטתי לנסות לתת לזה מענה והקמתי את "בינו – חינוך פיננסי בדיגיטל", ארגון חינוכי חברתי שעוסק בהנגשה ובהסברה של מידע פיננסי ודיגיטלי. במהלך הדרך היזמית שלי צברתי המון ניסיון בתחום פיתוח תוכן, שיווק ודיגיטל. הגעתי לכוורת מתוך רצון לעזור לכמה שיותר יזמים ויזמיות להגשים את החלום החברתי שלהם, לתווך עבורם את העולם היזמי בשפה פשוטה, ליצור מרחב פתוח לשאלות ולחיבורים ובשורה התחתונה – לקדם עשייה חברתית שתשנה חיים.
ואם לא הייתי מגיע לכוורת?
הייתי כנראה מגשים את ייעודי כמעצב פשקיווילים מומחה

אביטל אלפנט פילר

מנהלת קהילה ושותפויות
בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ויחב"ל מהאונ' העברית, ותואר שני במדיניות ציבורית מאונ' תל אביב

מאז ומתמיד מצאתי את עצמי במקומות של עשייה קהילתית, מתוך אמונה בכוחה של קהילה לעצב ולהעצים את חיי הפרט, המשפחה והמרחב הציבורי כולו. הסוכנות היהודית הייתה הבית הראשון שלי לעשייה עם משמעות גדולה. ביצעתי מגוון של תפקידים מרתקים שבמסגרתם פעלתי לחיזוק קהילות יהודיות מעבר לים ולבניית הקשר שלהן עם מדינת ישראל. בפרוייקט מסע לקחתי חלק בבניית התשתית לתוכניות מנהיגות וחינוך, והקמתי את קהילת הבוגרים העניפה של הפרוייקט, קהילה שכוללת אלפי חברים מהארץ ומהעולם. לידת בנותיי התאומות ותקופת הקורונה היו עבורי אירועים מכוננים בחיים והם הביאו אותי לחשב מסלול מחדש בעולם של תעסוקה ומשמעות. הלכתי בעקבות האמונה שלי ביכולת של אנשים לשנות סדרי עולם, בעיקר כשהם חלק מרשת שתומכת בעשייה שלהם. התחלתי ללמוד על העולם המופלא של קהילות חדשנות במשרד הכלכלה, והגעתי לממש את ה"אני מאמין" שלי בכוורת בפיתוח האקוסיסטם היזמי-חברתי בישראל הרואה לנגד עיניו מטרה מרכזית אחת- קידום רווחתן של האוכלוסיות הפגיעות בישראל.
ואם לא הייתי מגיעה לכוורת?
הייתי מנהלת קרן פילנטרופית גדולה ופועלת לתיקון עולם באפריקה 🙂

פולה ברקן

מנהלת פיתוח מיזמים והשקעות חברתיות
בעלת תואר ראשון בפוליטיקה, ממשל וניהול ותואר שני במנהיגות חברתית בתכנית מנדל מאונ' בן גוריון

לכל אחד מאיתנו יש חוויה מכוננת בחיים שמעצבת את זהותו. שלי קרתה בגיל שנתיים כשעליתי לארץ מברית המועצות. החוויה הזו הביאה אותי לפעול בהמשך חיי למען הקהילה אליה אני משתייכת ולהפוך ליזמת חברתית.אני ממייסדות 'לובי המיליון' – לובי ציבורי שמייצג 1.2 מיליון ישראלים דוברי רוסית אל מול מקבלי ההחלטות. לפני כן, הובלתי כמנכ"לית את מיזם 'הבריגדה התרבותית', שפועל לשלב את התרבות והמורשת של יוצאי ברית המועצות במיינסטרים הישראלי. אחרי תקופה ארוכה שבה למדתי "דרך הרגליים" על יזמות חברתית וחוויתי אתגרים לצד הצלחות, חיפשתי דרך להעניק את מעטפת התמיכה וההגנה ליזמים ויזמיות חברתיות כמוני. בתפקידי בכוורת קיבלתי את ההזדמנות להשתמש בסל הכלים שרכשתי לאורך הדרך, לתמוך ביזמים ולסייע לפיתוח מיזמים שמבקשים לעשות טוב.
ואם לא הייתי מגיעה לכוורת?
הייתי כנראה מתחילה לכתוב את הרומן הראשון שלי על מפית במסעדה

ענבל פליער

מנהלת תכנית ההאצה
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ועבודה סוציאלית קהילתית ותואר שני במנהל עסקים ומנהיגות חברתית של אונ' בן גוריון ומכון מנדל

עשייה חברתית ומעורבות בקהילה היו תמיד חלק מהחיים שלי ושל המשפחה. הפרספקטיבה שלי התרחבה ונפתחה כשעזבתי את המושב הקטנטן שבו נולדתי והתחלתי ללמוד עבודה סוציאלית קהילתית בירושלים, נחשפתי למגוון אתגרים חברתיים, והבנתי שיש לי אפשרות להשפיע בהיקף הרבה יותר רחב מאשר בקהילה שבה גדלתי. התחלתי להיות מעורבת בארגונים והתארגנויות לשינוי מדיניות – הובלתי קבוצת פעילים לקידום נגישות פיזית דרך ארגון 'צעד קדימה', ריכזתי קואליציה לקידום זכויות הורים יחידים בשוק העבודה וניהלתי את ארגון העובדים של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטה העברית (מו"ח). במהלך הדרך גיליתי שהגופים המוסדיים שאני פועלת מולם הם הרבה יותר נגישים ממה שחשבתי ועברתי לעבוד בצד הממשלתי. נכנסתי לצוות תכנון ואסטרטגיה בקרנות הביטוח הלאומי ושם צברתי ניסיון בניהול וליווי תהליכי פיתוח והטמעה של מיזמים חברתיים. כיום, כמנהלת תוכנית ההאצה של הכוורת, אני שמחה לסייע למיזמים חברתיים לפתח את המודל שלהם ולפעול למען הסרת החסמים שעומדים בפניהם בדרך לעבודה עם גופים ממשלתיים והתרחבות לסקייל לאומי.
ואם לא הייתי מגיעה לכוורת?
הייתי כנראה אצנית משוכות אולימפית

בתאל דהן

מנהלת תפעול
חיילת משוחררת, תושבת לוד

לאחר מספר שנים כרל"שית בצבא וכאחראית משמרת במוקד רכבת ישראל, הרגשתי צורך להכניס ערך מוסף לשגרת חיי ולצאת לדרך חדשה. לא תיארתי לעצמי שממש מתחת לאף, בעיר שבה אני גרה, אמצא מקום כמו הכוורת, שפועל בדיוק לפי ערכים שאני מזדהה איתם ועם צוות מקסים. כיום, אני מנהלת את היומן ואת הלוגיסטיקה בכוורת. ההבנה שאני חלק ממקום שתומך בעשייה חברתית ודואג לפתרונות עבור אוכלוסיה שכל-כך צריכה אותם, מרגשת אותי ופותחת אותי למקומות טובים. 
ואם לא הייתי מגיעה לכוורת?
הייתי כנראה מקימה מרכז להצלת חיות בר באפריקה!

דילוג לתוכן