מדריך אונליין לפיתוח יזמות חברתית | הכוורת

המדריך ליזמות חברתית - הסדרה שתיקח אותך קדימה

יש לך רעיון למיזם חברתי, אבל קצת מסובך לך להבין מאיפה להתחיל?
הגעת למקום הנכון – המדריך ליזמות חברתית!
בסדרה ממוקדת של 7 פרקים קצרים ודפי תרגול ניתן לך את כל המידע והכלים שצריך כדי להוציא יוזמה חברתית לפועל :)

פרק 1 : אנחנו מכירים ?

בפרק הראשון נציג את המסע המופלא שלך בדרך לפסגה, ונהנה מהופעת אורח של מי שכבר עשה את זה 🙂
לפרק המלא 

פרק 2 : מרחב הבעיה

ג'ון דיואי אמר שלהגדיר את הבעיה זה חצי מהדרך לפתרון, אבל הרבה פעמים יש לנו נטייה לרוץ לפתח את הרעיון המופלא שלנו, וקצת לשכוח מהחלק הראשון של המשפט – בעיה!
בפרק הזה ננסה להבין למה זה קריטי להתעמק בבעיות, איך לעשות את זה בצורה נכונה ואיך אמא שלכם יכולה לעזור גם בזה.
לפרק המלא 

פרק 3 : היתכנות

בפרק הקודם התעמקנו ב"בעיה", והפעם ניגש עם שיר חדש בלב לבצע בדיקת היתכנות (validation, baby). נבין סוף-סוף מה ההבדל בין חזון, מטרות ויעדים, נכין מפה של תחום היוזמה שלנו ונדע להסביר בצורה אפקטיבית למה המיזם שלנו הוא הטוב ביותר (ממש כמונו).
לפרק המלא 

פרק 4 : התנסות

גבירותיי ורבותיי, עברנו את התיאוריה! הבאנו רעיון, צללנו לתוך הבעיה, אפיינו את קהל היעד, למדנו את הזירה, שפצרנו את הפתרון וניסחנו הכל באופן מקצועי. הגיע הזמן להיכנס כבר לאוטו ולהתחיל להרגיש את השטח, ובתור התחלה – להפעיל את פרק 4 (תחנה ראשונה MVP כנסו, כנסו….).
לפרק המלא 

פרק 5 : אמנות השכנוע

אז אחרי שהתנסינו בשטח ודייקנו את המיזם שלנו, נחפש עבורו תמיכה. הדרך לתמיכה ממשלתית עוברת ביכולת שלנו להציג את מה שיש לנו להציע בצורה הכי חדה, משכנעת ונוצצת. כולם עושים קצת רוח לא אין בזה בושה. אז… מה הדאווין שלך?
לפרק המלא 

פרק 6 : פיילוט עם הממשלה

היום נלמד איך להריץ פיילוט שיוכל לעבוד גם בליגת העל, איך לא להיות מופתעים על ידי הממשלה ולמה כשעובדים איתה עדיף להיות חדשניים רק במידה.
לפרק המלא 

פרק 7 : ממימון למימוש

יכול להיות שזה נגמר? הכינו את הממחטות, הגענו לפרק האחרון בסדרה ובו נעסוק בדרך "לתרגם" את היוזמה החברתית שלנו למיזם בסדר גודל לאומי. ואת/ה שם, יש לנו הרגשה שבשבילך, הכל רק מתחיל!
לפרק המלא 

פספוסים :)
דילוג לתוכן