המדריך ליזמות חברתית - מימון - פרק 7 - הכוורת

ממימון למימוש

יכול להיות שזה נגמר? הכינו את הממחטות, הגענו לפרק האחרון בסדרה ובו נעסוק בדרך "לתרגם" את היוזמה החברתית שלנו למיזם בסדר גודל לאומי. ואת/ה שם, יש לנו הרגשה שבשבילך, הכל רק מתחיל!

אז מה למדנו כאן?
יש בסביבות 30 ערוצים שאפשר להשיג דרכם מימון ממשלתי. בתחתית המסך תמצאו הרחבה על הדרכים הנפוצות ביותר לקבלת מימון ממשלתי, וגם את סדר הפעולות המלא להגשת תמיכה ממשרד ממשלתי. חשוב לזכור שהממשלה יכולה גם להסיר חסמים ולייצר עבורנו גישה לדברים שדרושים עבור הצלחת המיזם, כמו גישה למאגרי מידע.
קיבלנו בפרק גם הופעת אורחת של ד"ר סיגל שלח מנכל"ית ג'וינט ישראל, וזכינו לקבל ממנה טיפ של אלופות – להגדיר את התוצאה שנרצה לראות במילים פשוטות. זה יעזור לנו לרתום שותפים שמאמינים בדרך ולהצליח להביא את המיזם שלנו לחולל אימפקט משמעותי בחברה הישראלית. אה, היא רק שכחה לומר שגם ממש כדאי להתיישב על דפי העבודה שלנו ולהתחיל לעבור ברעל על כל הקישורים פה למטה.
וזהו, חבר'ה, תמו שידורי המדריך ליזמות חברתית. סקרנו בסדרה חמישה מתוך שישה שלבים של מפת גדילה יזמית, שאחרי שנבצע אותם, נצליח אולי להפוך מרעיון על הנייר לאופרציה שעובדת בכל רחבי המדינה:

1. מרחב הבעיה
2. בדיקת היתכנות
3. התנסות MVP
4. פיילוט
5. הרחבה ראשונית
6. הרחבה מלאה

עדיין מחכה לשמוע על השלב הבא? אל דאגה, גם הוא עוד יגיע, כשהמיזם שלך יפעל כארגון מתפקד, עם תמיכה ממשלתית, מודל עסקי ותוכנית עבודה.

שיהיה בהצלחה, ואל תשכחו לספר לכולם איפה הכל התחיל!

 

דילוג לתוכן