פתרונות טכנולוגים בשעת חירום - TechAbility - הכוורת

פתרונות טכנולוגיים בתחום ה- Disability

מיזמים וארגונים מקהילת טקאביליטי מציעים פתרונות לאתגרים המגוונים של אנשים וילדים עם מוגבלות. מצבי חירום ומלחמה מעלים אתגרים ייחודיים נוספים ואלה דורשים פתרונות חדשניים ויעילים. בעמוד זה נספק הצצה על המיזמים הטכנולוגיים שהתאימו את המענה לאתגרי השעה בקרב אנשים עם מוגבלות.

SIGN NOW. IO

אפליקציית Sign Now מאפשרת לכל חירש/ת ליצור קשר עם מתורגמן בשיחת וידיאו בזמן אמת. בכל מקום ובכל זמן. בשל המצב הבטחוני מציע המיזם מוקד חירום בשפת הסימנים לחירשים בעוטף עזה, בשדות התעופה ובחדרי המיון. קהילת החירשים בעוטף עזה ובכלל במדינת ישראל מוזמנים להיכנס לשיחה מיידית עם מתורגמן לשפת הסימנים לכל שיחת חירום.

לשיחת חירום לחצו כאן
לפרטים נוספים לחצו כאן

 

Cognishine

מערכת קוגנישיין מאפשרת למטפלים ואנשי חינוך לשלוח תרגולים קוגניטיביים-שפתיים למטופלים בביתם. בשל המצב ועל מנת להקל על עשרות אלפי מטופלים שאינם יכולים להגיע למרכזי הטיפול, חברת קוגנישיין פותחת את המערכת לשימוש חופשי לארגונים ולעמותות. ארגונים המעוניינים לקבל גישה למערכת ולהשתמש בשירות מוזמנים לפנות למייסד המיזם, נמרוד זילחה.

ליצירת קשר: [email protected]

 

Well Play

Well Play היא פלטפורמה להענקת תמיכה נפשית במרחב הדיגיטלי ללא תלות בגורם האנושי. המיזם נמצא כיום בתחילתו של פיילוט עם קופת חולים כללית. בשל מצב החירום והמלחמה בישראל המיזם מבקש להנגיש את השירות לקהילות נוספות וקורא לשיתופי פעולה עם גורים רוונטיים נוספים.

ליצירת קשר: [email protected]

 

 

Bettear

בעקבות המצב הביטחוני חברת Bettear הקימה מוקד מיוחד המסייע לתקשורת בין כבדי שמיעה וחרשים לבתי החולים ומוקדי החירום של המדינה. ניתן לפנות בבקשת סיוע באמצעות מייל או הרשמה בטופס ו-Bettear יחזרו אליכם בהודעת וואטספ בזמן שיהיו בקשר מול המוקד הרלוונטי.

לפנייה במייל – [email protected]
לפנייה בטופס –https://forms.gle/eL29bBZmUZAZeEmm7

 

wide therapy

ווייד היא פלטפורמה המאפשרת בניית תרחישים התנהגותיים לילדים בגילאי 2 -9 ומאפשרת להם להתגבר על אתגרי היום יום על ידי שילוב בין תמונות של הילד וסביבתו ויצירת תרחיש של הסביבה האמיתית בה הילד נמצא. הפלטפורמה פועלת במספר מרכזי טיפול ומרכזים רפואיים בארץ ובעולם. בימים אלה ניתן להשתמש בפלטפורמה כדי לסייע לילדים בבתרחישים הקשורים למצב הבטחוני ולהשלכותיו. למשל המטפל יכול לייצר תרחיש של כניסה למרחב מוגן באמצעות מידע ותמונות והילד יכול להפעיל את התרחיש בעצמו על ידי שימוש במסך מגע על גבי טאבלט או מחשב.

ליצירת קשר: [email protected]

vica

Vica מאפשרת לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש לסייע גם מרחוק באמצעות ערכות קלפים טיפוליים דיגטליים וסביבות עבודה משחקיות-אינטראקטיביות. המערכת מציעה מאות דרכי עבודה מותאמות אישית ומאגר גדול של מערכי פעילות מוסברים מוכנים לתחילת עבודה בקליק. בימים אלה אנשים רבים חווים מצוקה נפשית ואינם יכולים להגיע לקבלת טיפול. לאור זאת חברת Vica פותחת את המערכת לשימוש חופשי לכל גורם טיפולי מוסמך, ולצוותי חינוך.

למידע נוסף והרשמה – לחצו כאן

 

 

דוגרי

דוגרי הינה פלטפורמה דיגיטלית לתמיכת עמיתים שבונה קהילות אנונימיות בתוך מרחב בטוח, המבוסס על פרוטוקול שיחה רגשית מובנה והקשבה חומלת. דיבור כן ופתוח (דוגרי), מפחית דחק, משפר את מצב הרוח ומקדם שלומות (wellness)  . ההלם, הזעזוע ותחושת האיום לאור המצב הבטחוני, יחד עם האובדן והאבל, יוצרים מצוקה וחרדה רבה. בתקופה זו כולם זקוקים לקהילה, לשיח קרוב ומשתף ולחיבוק – אמיתי וגם וירטואלי

פנו במייל:  [email protected]
פנו בטלפון לליותם דגן 054-2445509

 

ESNA

מיזם Esna מסייע לאנשים עם צרכים מיוחדים באמצעות הנגשת מידע ויצירת חיבורים בין בקשות לעזרה ובין הצעות למתן עזרה. בתקופה הקשה הזו במדינה, אנשים עם צרכים מיוחדים מתמודדים עם קושי כפול והמיזמם התגייס לסייע להם ולבני המשפחה. המיזם עושה זאת באמצעות מערכת שקולטת בקשות ובאמצעות צוות מאצ'ינג מאתרים את המענה המתאים ביותר שקיים בארגונים, עמותות חמ"לים מוקדים עירוניים ואנשי מקצוע מהתחומים השונים. כל משפחה שפונה למיזם מקבלת "מנהל משפחה" שמתכלל את כל הצרכים ונותן מענה הוליסטי.

לאתר המיזם – לחצו כאן

 

Memoapp

מיזם 'ממואפ' מספק מערכות TelaCare לניהול ותקשורת טיפולית בתהליכי שיקום והחלמה של נפגעי לחימה לרבות טיפול בפוסט טראומה. המערכת מלווה את המטופל לאורך כל שלבי הטיפול והשיקום באמצעות הצגת מידע בריאותי ורפואי ותקשורת ישירה עם הגורמים המטפלים, המשפחה והקהילה. המערכת מותקנת בבתיהם של אנשים עם מוגבלות בתקופות שיקום או טיפול והיא תומכת ומסיעת גם לצוותים הרפואיים, למטפלים ולבני המשפחה. צוות 'ממואפ' ערוך ומוכן לספק מערכות רבות למוסדות וארגונים כמו גם ישירות למשפחות בהן אחד מבני המשפחה עובר תהליך שיקום או טיפול בפוסט טראומה.

ליצירת קשר: אסנת 052-3536246, רוני 052-6335305.

Circles

סירקלס הינה פלטפורמה לתמיכה נפשית וחברתית, דרך מפגשים מקוונים בהנחיית אנשי מקצוע, תוך כדי שמירה על אנונימיות באודיו בלבד. בעקבות מצב החירום בארץ, הפלטפורמה פתוחה חינם לכל אזרחי ישראל ללא עלות. בכל יום בשעה 18:00 מתקיימת קבוצה בנושא התמודדות עם מצבי לחץ ובשעה 20:00 תתקיים קבוצת תמיכה להורים.

להורדת האפליקציה – לחצו כאן

 

 

דילוג לתוכן