כבוד לכוורת – יהונתן קם יזם הכוורת נבחר למנהגי העתיד בנבחרת המנהיגות המבטיחה של שותפויות אדמונד דה רוטשיל - הכוורת

כבוד לכוורת – יהונתן קם יזם הכוורת נבחר למנהגי העתיד בנבחרת המנהיגות המבטיחה של שותפויות אדמונד דה רוטשיל

תגיות קשורות

כבוד לכוורת – יהונתן קם יזם הכוורת נבחר למנהגי העתיד בנבחרת המנהיגות המבטיחה של שותפויות אדמונד דה רוטשילדבמגוון תוכניות בפריפריה הגאוגרפית-חברתית, פועלת שותפויות אדמונד דה רוטשילד להכשיר את דור המנהיגים של המחר. אתר ice פרסם היכרות ראשונה עם הצעירים שנחושים להוביל תהליכים חברתיים-חינוכיים משמעותיים, ולקדם שוויון הזדמנויות וצמצום פערים. בין מנהיגי העתיד שנבחרו נבחר יהונתן קם, בן 31 מייסד ומנהל עמותת "ניצן לזכרם".

מותם של שני חבריו לצוות ביחידת אגוז – יובל דגן ז"ל, שנהרג ב-2014 במבצע "צוק איתן"; ואור אסרף ז"ל, שנהרג שנה מאוחר ברעידת אדמה בנפאל בזמן הטיול שאחרי הצבא – הביאו את יהונתן קם, לייסד עמותה אשר תנציח את זכרם ותישען על ערכיהם המשותפים.

"במהלך השירות יובי ואני גלגלנו רעיון להקים מסגרת לבני נוער", מספר קם. "אני מודה שלא חשבתי שמדובר בהתחייבות שתתממש. לאחר שהחברים נהרגו, הבנתי שההנצחה שלהם חשובה לי מאוד. החלטתי על שני עקרונות שילוו אותי: האחד, מסגרת שתעסוק ברעיון שהחל בזמן השירות הצבאי, ותתמקד בעבודה עם נוער באמצעות הטבע. השני, מיזם שאפשר לחלום אותו 30 שנה קדימה".

העוגן של העמותה, הנקראת "ניצן לזכרם", היא "החווה" – מסגרת טיפולית שנוסדה ב-2017 על קרקע בתולית בסמוך לירוחם. "אנחנו קולטים נערים בני 18-15, בצווי בית משפט ובהפניית משרד הרווחה והביטחון החברתי, כשהיעד הוא להשיב אותם למסלול נורמטיבי דרך עבודה טיפולית-חינוכית המושתתת על מרחבי על מרחבי חווה-טבע-אתגר", מרחיב קם.

אנחנו גאים ביזמים האלופים שלנו ומזמינים אתכם לקרוא את הכתבה המלאה באתר ice – לחצו כאן.

 

תגיות קשורות

עוד חדשות

לכל החדשות

מיזמים עם ערך – קול קורא יצא לדרך!

מטפלים מקול הלב

מכון מיראז' למען היזמות!

קול קורא Code for Israel – 2023

קול קורא לבקשות למסחור ידע ממוסד מחקר לתאגיד בתחום פסיכיאטריה דיגיטלית

סיכום שנה 2022 – הכוורת ליזמות חברתית

WhatsAppFacebookLinkedInTwitterEmailCopy Link
דילוג לתוכן